Biuro księgowe czy księgowa?

Marianna (właścicielka zakładu fryzjerskiego): dla mnie istnieje tylko jedna odpowiedź: biuro księgowe. A przyczyna tego jest bardzo prosta – mój zakład fryzjerski mieści się w Maladze. Mówię po hiszpańsku biegle, ale gdy postanowiłam założyć mój zakład kontakt z urzędnikami był jakimś kosmosem, a do tego okazało się, że rozliczenia też muszę prowadzić po hiszpańsku. Szybko zdecydowałam się na – założenie działalności w Hiszpanii z biurem Gestoria Ramon Santafe i do dziś z nimi współpracuję. Jestem bardzo zadowolona z naszej współpracy, a do tego uniknęłam wielu kłopotów, które dotykają także moich hiszpańskich znajomych, którzy prowadzą działalność gospodarczą w swoim kraju.

Marzena (właścicielka firmy sprzątającej): moja firma składa się jedynie z dwóch osób: mnie i mojego męża. Nie mamy dużych wydatków, nie wystawiamy też dużych faktur. Od zawsze korzystam z pomocy księgowego, który jest z nami jeszcze z czasów, gdy prowadziłam inna firmę. Według mnie nie ma potrzeby zatrudniania biura, bo księgowy jest wstanie poprowadzić dla nas wszystkie rozliczenia.

Gustaw (właściciel agencji eventowej): organizujemy imprezy i wydarzenia o bardzo zróżnicowanych rozmiarach i wymaganiach. Począwszy od małych imprez firmowych na kilka osób, aż po ogromne koncerty plenerowe. Mamy wiele faktur i różnego typu dokumentów księgowych, a do tego dochodzą wieczne problemy z tym jak i czy możemy daną rzecz wrzucić w koszty działalności. Nie wyobrażam sobie, żeby jeden księgowy mógł sobie poradzić z takim natłokiem zadań, dlatego uważam, że dla firmy takiej jak nasza biuro księgowe jest najlepszym rozwiązaniem.

Konstanty (właściciel food tracka z falafelami): prowadzę jednoosobowy interes, a w zasadzie wszystkie moje koszty sprowadzają się do utrzymania mojego gastronomicznego samochodu, chłodni oraz kosztów produktów i opłat za gaz, prąd i wodę. Rozliczam się według karty podatkowej, dlatego nie widzę głębszego sensu w zatrudnianiu biura, dla mnie „dochodzący” księgowy to najlepsze rozwiązanie.

Witold (freelancer kreatywny): prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, nie mam obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych, nie zatrudniam też pracowników, ale mimo to korzystam z usług biura księgowego. Znalazłem interesującą ofertę skierowana do osób takich jak ja, mam pewność, że moje rachunki są dobrze i profesjonalnie prowadzone, a koszty nie są dla mnie dużym obciążeniem. Jestem zadowolony z takiego rozwiązania i jeśli ktoś pyta mnie o zdanie to zawsze polecamy współpracę z biurem.