Czy można schudnąć pracując przed komputerem?

Praca przed komputerem sprawia, że mamy niewiele czasu na aktywność, a do tego nasze nawyki żywieniowe często powodują, że waga z miesiąca na miesiąc jest coraz większa. Dlatego też tak istotna jest odpowiednia dieta, która umożliwi zadbanie o własną sylwetkę i wyeliminowanie niewłaściwych nawyków. Jak się odżywiać, jeżeli pracujesz zdalnie lub w biurze? Oto kilka cennych wskazówek!

Najważniejsze – odpowiednia dieta dla zapracowanych

Praca przed komputerem sprawia, że nie ma czasu na ugotowanie pożywnego obiadu i często sięgamy po niezbyt zdrowe przekąski albo dania gotowe, które pełne są mało wartościowych tłuszczów oraz cukru. Wszystko to wpływa negatywnie na wagę i sylwetkę, dlatego też niezbędna jest odpowiednia dieta dla zapracowanych.

Aby ją wdrożyć, wcale nie musisz korzystać z usług cateringu dietetycznego – wystarczy tylko odpowiednio zaplanować sobie czas na przygotowanie posiłków. Możesz gotować po wypełnieniu wszystkich obowiązków albo w weekend – mrożenie dań to nic złego i zwykle, po rozmrożeniu, smakują one tak samo, a do tego nie tracą na swoich wartościach odżywczych. Warto pamiętać również o tym, by nie podjadać między posiłkami i odżywiać się regularnie – dzięki temu zyskasz możliwość utrzymania odpowiedniej wagi, a nawet zrzucenia zbędnych kilogramów.

Dieta dla zapracowanych powinna:

  • być niskokaloryczna, dopasowana do konkretnych potrzeb;
  • bogata w zdrowe tłuszcze, białko i węglowodany, ale pozbawiona cukru czy nasyconych kwasów tłuszczowych;
  • opierać się na 4-5 daniach każdego dnia;
  • być pozbawiona nadmiaru słodyczy, alkoholu oraz dań gotowych

Polecamy skorzystać z oferty: https://projektzdrowie.info/diety/dieta-dla-zapracowanych/

Aktywność to podstawa!

Praca przed komputerem sprawia, że nasze mięśnie zastygają, a ciało jest coraz słabsze. Dlatego też aktywność jest niezbędna – nie tylko po to, aby zadbać o sylwetkę, ale również rozruszać się i poprawić swoje codzienne samopoczucie.

Jeżeli pracujesz dużo i nie masz wiele czasu, możesz zainwestować w rowerek stacjonarny albo bieżnię – nie zajmują one wiele miejsce, a nawet 45 minut treningu dziennie pozwoli Ci osiągnąć oczekiwany efekt. Warto również zapisać się na basen, siłownię, a nawet zapewnić sobie dłuższe spacery każdego dnia – również one pomogą Ci spalić nadmiar zbędnych kalorii.

Inne cenne wskazówki

Jeżeli pracujesz przy komputerze i zastosujesz odpowiednią dietę oraz aktywność, z pewnością poprawisz swoje samopoczucie oraz wygląd. Pamiętaj jednak o kilku innych istotnych kwestiach. Mowa tu przede wszystkim o:

  • odpowiednim nawadnianiu organizmu – pij przynajmniej 2 litry wody dziennie i ogranicz kawę, która odwadnia;
  • zadbaniu o wzrok i koncentrację, zwłaszcza dzięki dostarczaniu organizmowi cennych kwasów omega-3 w postaci ryb czy olejów roślinnych;
  • codziennej gimnastyce, która pozwoli Ci uniknąć bólu kręgosłupa oraz innych części ciała.

Praca przed komputerem nie musi oznaczać rezygnacji ze zdrowego trybu życia. Zawsze znajdziesz co najmniej godzinę dziennie na odrobinę aktywności czy przygotowanie posiłku. Wszystko to pomoże Ci w codziennym życiu!