Hiszpania – miejsce przyjazne przedsiębiorcom

Hiszpania to kraj, który w ostatnich latach przeszedł wiele zmian. Hiszpania jest przyjazna dla przedsiębiorców, ponieważ oferuje niskie podatki i wysoko wykwalifikowaną siłę roboczą. Kraj ten oferuje również wiele możliwości dla startupów, które dopiero co rozwijają się na dość przepełnionym rynku, a mowa tu o grantach czy ogólnodostępnych przestrzeniach coworkingowych. Nic więc dziwnego, że wielu zagranicznych przedsiębiorców decyduje się na założenie i prowadzenie działalności gospodarczej w Hiszpanii. Istnieje jednak wiele pytań, związanych z otwarciem i prowadzeniem działalności takiej jak np. spółka w Hiszpanii. Postanowiliśmy więc zebrać odpowiedzi na najważniejsze z nich w poniższym tekście!

 

Prowadzenie działalności gospodarczej w Hiszpanii – podstawowe informacje

Hiszpania to kraj znany ze swojej kultury, historii i kuchni. Posiada również dobrze prosperującą gospodarkę i wysoko wykształconą siłę roboczą. Hiszpania była kiedyś uważana za kraj słabo rozwinięty, z bardzo małymi możliwościami dla ewentualnych inwestorów, jednak w dzisiejszych czasach kraj ten stał się popularnym miejscem dla inwestorów ze względu na wysokie tempo wzrostu PKB i niskie bezrobocie. Przewiduje się, że w ciągu najbliższych kilku lat hiszpańska gospodarka będzie nadal rosnąć w stałym tempie ze względu na jej dobre wyniki w ostatnich latach i różnorodne sektory przemysłu, takie jak np. turystyka, które wciąż prężnie się rozwijają. Założenie działalności gospodarczej w Hiszpanii to również sposób na dochodowy biznes dla obcokrajowców, którzy chcieliby na co dzień móc cieszyć się z zalet samozatrudnienia. Sposobów jest wiele np. prowadzenie restauracji, sklepu z samodzielnie tworzonymi wyrobami czy prowadzenie serwisu samochodowego w Hiszpanii, dzięki czemu każdy przedsiębiorca może odnaleźć się na hiszpańskim rynku. Jakie kroki należy podjąć w celu założenia jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki z ograniczoną odpowiedzialności w Hiszpanii?

 

Jednoosobowa działalność gospodarcza – wskazówki dla obcokrajowców

Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej w Hiszpanii, każdy obcokrajowiec powinien rozpocząć od uzyskania numeru identyfikacji obcokrajowca, który nie tylko umożliwia przejście przez sprawy urzędowe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w Hiszpanii, ale również otwarcie rachunku bankowego, co jest podstawą każdej działalności. Pamiętaj również o rejestracji działalności w systemie RETA, który odpowiada za rejestrację przedsiębiorców zarówno obywatelstwa hiszpańskiego, jak i obcokrajowców.

 

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – proces założenia spółki w Hiszpanii

Spółka w Hiszpanii, tak jak działalność jednoosobowa, może być prowadzona przez osoby, które nie posiadają hiszpańskiego obywatelstwa. Pierwszym krokiem, który należy podjąć w celu założenia spółki w Hiszpanii, jest upewnienie się, że ustalona przez nas nazwa spółki jest możliwa. Zaświadczenie potwierdzające dostępność nazwy można otrzymać z rejestru handlowego. Założenie spółki również wiąże się z uzyskaniem numeru N.I.E., jednak najważniejszym dokumentem będzie status spółki, w którym zawarte będą informację na temat funkcjonowania działalności.

Więcej: http://accountingservicesinspain.com