Jak założyć firmę w Hiszpanii?

Hiszpania to jedno z najpopularniejszych miejsc w Europie do założenia firmy. Posiada wysokiej jakości infrastrukturę, niskie koszty administracyjne, a także jest uważany za jeden z najbardziej przyjaznych biznesowi krajów w Europie. Mając odpowiednią wiedzę i plan działania, założenie firmy w Hiszpanii to przysłowiowa bułka z masłem! Nie ma minimalnych wymogów kapitałowych, ale istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać takie jak rejestracja nazwy firmy w hiszpańskim urzędzie skarbowym czy używanie zarejestrowanego numeru identyfikacji podatnika. W poniższym artykule znajdziesz spis dokumentów wymaganych podczas rejestracji firmy w Hiszpanii, opis procesu rejestracji firmy w Hiszpanii oraz wiele przydatnych wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć sukces na arenie europejskiej! 

Dlaczego warto prowadzić działalność w Hiszpanii? 

W ostatnich latach Hiszpania zmieniła się z kraju, który był niedostępny dla firm, w kraj, który kwitnie dzięki nieskończonym możliwościom. Wśród kluczowych czynników, które uczyniły ten kraj pożądanym miejscem docelowym dla przedsiębiorców, są niskie koszty prowadzenia firmy i dobra jakość życia. W obecnym klimacie gospodarczym dla firm ważniejsze niż kiedykolwiek jest rozważenie lokalizacji, w których mogą one sprawić, że ich działalność będzie opłacalna. Hiszpania oferuje ogromny potencjał jako miejsce inwestycji i wzrostu, ponieważ w ciągu ostatnich dziesięcioleci była jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie. Niezależnie od tego czy planujesz założyć własną piekarnię czy stawiasz na prowadzenie domu weselnego w Hiszpanii, gwarantujemy, że z przemyślanym planem działania osiągniesz sukces! 

Proces rejestracji firmy w Hiszpanii 

Proces rejestracji firmy w Hiszpanii jest stosunkowo szybki i prosty. Wymaga to jednak pewnych kroków i formalności, które nie ominą żadnego przedsiębiorcy. Proces rejestracji firmy w Hiszpanii jest zwykle trudniejszy dla firm zagranicznych. Muszą przejść przez proces składania wniosku, przedstawiania dokumentów, a co niektórzy muszą zmierzyć się z przełamaniem bariery językowej. Poniżej przedstawiamy krótki opis najważniejszych kroków, które przedsiębiorcy muszą przejść aby zarejestrować firmę w Hiszpanii: 

  1. Każdy obcokrajowiec powinien rozpocząć proces rejestracji firmy od zdobycia unikalnego Numeru Identyfikacji Cudzoziemca (w skrócie N.I.E.), numer ten pozwala przedsiębiorcom korzystać z usług hiszpańskich banków, dokonywać zakupów nieruchomości na terenie kraju oraz dokonać rejestracji firmy. 
  2. Posiadacze N.I.E. mogą zająć się uzyskaniem certyfikatu, który umożliwi rejestrację firmy pod wybraną przez przedsiębiorcę nazwą. 
  3. Następny krok to otwarcie rachunku bankowego pod nazwą firmy. 
  4. Przedsiębiorca zobowiązany jest do sporządzenia umowy w formie aktu notarialnego oraz stworzenie statutu firmy. 
  5. Uzyskanie numeru identyfikacji podatnika, który wydany zostanie przez hiszpański urząd podatkowy. 
  6. Przedsiębiorca zobowiązany jest do dokonania opłaty podatku na rzecz przeniesienia własności i aktów prawnych. 
  7. Wykonanie powyższych kroków pozwala na rejestrację firmy w hiszpańskim rejestrze. 

Zobacz więcej na -> https://accountingservicesinspain.com/company-in-spain/