Keramzyt budowlany- jakie są jego właściwości?

Keramzyt jest kruszywem, które powstaje z naturalnego surowca. Jest on więc produktem ekologicznym, a dodatkowo posiada szereg pożądanych cech, dzięki którym można wykorzystywać go w budownictwie. Z pewnością, warto zwrócić uwagę na fakt, że jest on lekki, a także doskonale nadaje się do termoizolacji budynków. Co ważne, jest on też mrozoodporny, a także całkowicie niepalny. Charakteryzuje go także bardzo wysoka wytrzymałość, co jest jak najbardziej pożądane.

Do czego można wykorzystać keramzyt w budownictwie?

Keramzyt budowlany doskonale sprawdza się do przygotowywania betonów o lekkiej strukturze. Można z jego wykorzystaniem wykonać keramzytobeton o bardzo dobrej wytrzymałości. Dodatkowo, keramzyt budowlany znajduje także zastosowanie przy wytwarzaniu pustaków- zarówno tych ściennych jak i stropowych. Ze względu na swoje bardzo dobre parametry cieplne- można stosować go jako jedną z warstw przy budowie tarasów. Będzie odpowiedni do posadzek, które osadza się bezpośrednio na gruncie. Z jego wykorzystaniem można izolować stropy lub też stropodachy, w wielu przypadkach można go zastosować zamiennie za warstwę ocieplenia z wełny mineralnej bądź też zamiennie za płyty styropianowe.

Gdzie można kupić odpowiedni keramzyt budowlany?

Keramzyt jest produktem popularnym, może mieć jednak bardzo zróżnicowane przeznaczenie. Jeśli więc chcielibyśmy wykorzystać go do realizacji projektów budowlanych- zdecydujmy się właśnie na keramzyt budowlany, gdyż będzie najlepiej przygotowany do tego właśnie przeznaczenia. Kulki keramzytu mogą mieć bowiem różny wygląd, poziom wygładzenia, a także wielkość opisaną poprzez frakcję. W większe ilości keramzytu budowlanego można też zaopatrzyć się bezpośrednio u producenta- https://leca.pl/produkty/zaprawy-i-betony/lecar-keramzyt-budowlany-s/. W takim przypadku zyskujemy pewność wysokiej jakości kruszywa, które będzie posiadało odpowiednie parametry. Keramzyt może zostać przetransportowany do klienta specjalnym samochodem samowyładowczym lub też może być sprzedawany w postaci workowanej- np. w tak zwanych big bagach.