Najczęściej wybierane kierunki biznesowe w Polsce

W Polsce jest wiele ciekawych miejsc, do których warto się wybrać podczas spotkania biznesowego, a także urlopu czy na weekendowy wypad, cieszą się one dużym zainteresowaniem nie tylko wśród naszych rodaków, ale także wśród turystów z zagranicy. W jakie miejsca jeździmy najchętniej?

Kraków – przed wiekami stolica Polski, dziś stolica Małopolski, to miasto szczególnie chętnie odwiedzane przez turystów, tak z Polski jak i całego świata. W Krakowie wiele jest zakątków, w które warto zajrzeć i miejsc, które warto odwiedzić. Aby nie tracić czasu na dojazdy warto pomyśleć nad noclegiem w okolicach rynku, lub na samym rynku, takim jak – hotel na rynku w Krakowie, można do niego dojść z dworca autobusowego czy kolejowego na piechotę, a z okien roztacza się widok na wspaniałe Sukiennice i jeden z największych na świecie rynków. W Krakowie wiele jest do zobaczenia począwszy od wspaniale usytuowanego zamku królewskiego i znajdującej się pod nim groty Smoka wawelskiego, po dawną dzielnicę żydowską – Kazimierz, po urokliwy rynek Podgórski czy Nową Hutę, która zabierze nas w podróż do lat 50 i 60 ubiegłego wieku. W Krakowie jest wiele do zobaczenia nic dziwnego, że przyciąga on rzesze turystów niezależnie od pory roku.

Pomorze gdańskie – kolejny kierunek popularny zwłaszcza wśród rodzimych turystów. Co roku, w wakacje tłumy Polaków kierują się ścieżką ku wybrzeżom Morza Bałtyckiego. Gdańsk jest często wybieranym miejscem ponieważ posiada trzy plaże, na których można zażyć morskich kąpieli czy po prostu poplażować, a nawet w pochmurne dnie miasto daje wiele możliwości rozrywek, tak że nikt nie będzie tam się nudził. Począwszy od przechadzek ulicą Długą, Piwną czy Mariacką, po zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności, Westerplatte czy słynnego gdańskiego żurawia. Miast połączone jest kolejką z Sopotem i Gdynią, dlatego gdy mamy ochotę na odmianę bez żadnego problemu dostaniem się na sopockie molo czy do oceanarium w Gdyni.

Mazury – to wspaniała lokalizacja dla wszystkich, którzy kochają żeglowanie i malownicze widoku. Mazury co roku przyciągają tłumy turystów, nie dziwi to biorąc pod uwagę, że można po nich żeglować całymi dniami nie schodząc na brzeg. Będąc na Mazurach warto zajrzeć do Mikołajek, odwiedzić stare miasto w Olsztynie, wziąć udział w rekonstrukcji bitwy pod Grunwaldem, która odbywa się co roku 15.07 o godzinie 15.00. Będąc w tych okolicach warto udać się także na Wilczy Szaniec, czyli do ruin poniemieckich fortyfikacji oraz odwiedzić Zamek Biskupów Warmińskich w Lidzbarku. Ogromne wrażenie robią także zamki, które można znaleźć na Warmii i Mazurach warto wspomnieć tutaj choćby Zamek Reszel.

Tatry – nieważne: zima czy lato, Tatry o każdej porze roku znajdują swoich zwolenników. Zimą szusują oni po tamtejszych stokach, a wieczorami grzeją się w góralskich knajpkach przy grzańcu, zaś w pozostałe pory roku wyruszają różnymi szlakami by podziwiać piękno tatrzańskiej przyrody. Jednym z najpopularniejszych szlaków jest trasa wiodąca nad Morskie Oko.