Sposoby rozliczenia z kancelarią prawniczą

Czy kontakty z prawnikiem są dziś na porządku dziennym? Oczywiście większość nie musi korzystać z jego porad na co dzień, ale jednak w wielu przypadkach do radcy prawnego udajemy się dość często. Wystarczy wspomnieć tutaj o tym, że radca taki może nam pomóc nie tylko w ważnych sprawach dotyczących naszej pracy czy mieszkania, ale i szeregu innych umów, jak na przykład umowy z operatorem komórkowym. Wystarczy przedłożyć mu taki dokument, aby sprawdził on czy jest ona stworzona zgodnie z prawem i nie zawiera w sobie żadnych niedozwolonych klauzul, które z naszego punktu widzenia są niekorzystne lub też takie mogą być w przeszłości. W tym wpisie skupimy się jednak nie na zakresie prac kancelarii prawnej, ale sposobach rozliczania się z takim podmiotem. Za przykład weźmiemy sobie kancelarię Radcy Prawnego Łukasza Słoty, która swoje oddziały ma w Dąbrowie Górniczej oraz Krakowie. Więcej informacji o tym podmiocie znajdziecie na slotakancelaria.pl.

Stawka godzinowa

W pierwszej kolejności wspomnieć trzeba o stawce godzinowej. Nie jest tajemnicą, że jest to bardzo korzystna opcja, kiedy to decydujemy się na jednorazową wizytę. Wówczas z większością kancelarii rozliczamy się właśnie w ten sposób, płacąc za wizytę.

Ryczałt

Z ryczałtem najczęściej mamy do czynienia, kiedy to decydujemy się skierowanie sprawy do sądu. W tym wypadku płaci się jedynie za wykonanie konkretnego zadania, bez różnicy na to ile czasu zabierze jego realizacja.

Opłata miesięczna

Ostatnią formą rozliczenia jest opłata miesięczna, z której nie bez powodu najczęściej korzystają firmy. Zazwyczaj potrzebują one wielu różnych usług prawniczych w każdym miesiącu. Taka forma rozliczenia jest więc dla nich najbardziej opłacalna. Płacimy tu miesięcznie stałą stawkę, bez względu na ilość godzin poświęconych na ich realizację oraz mnogość spraw.

Wszystko zależy więc od częstotliwości wizyt w danej kancelarii, a także rodzaju usług, które nas interesują. Możliwości, jak widzimy jest jednak kilka, a więc każdy powinien znaleźć sposób rozliczenia dla siebie optymalny.