Tablice kredowe wcale nie muszą być nudne…

..ani straszne! W końcu wszyscy pamiętamy je ze szkoły, gdzie nieraz siały prawdziwy postrach. To szkolne narzędzie ma jednak o wiele więcej do zaoferowania, niż tylko bycie straszakiem. Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii, jakie sprawiają, że tablice kredowe zyskują zupełnie nowe, nieoczekiwane funkcje. Dzięki nim klasyczna, znana głównie z sali lekcyjnej, tablica kredowa może sprawdzić się również w innych, często zaskakujących, miejscach. O jakie miejsca dokładnie chodzi przeczytacie poniżej.

Siła magnetyzmu

 

Największym novum w przypadku tablic kredowych jest wzbogacenie ich w magnetyczne właściwości. Co to oznacza w praktyce? Otóż, po zwykłej tablicy kredowej nie mogliśmy oczekiwać niczego więcej, jak tego, że będzie ona powierzchnią do pisania. Modele magnetyczne natomiast pozwalają na przyczepianie do ich powierzchni różnych elementów za pomocą magnesów, co znacząco urozmaici naszą prezentację. Obecnie ten typ tablic znajdziemy w większości specjalistycznych sklepów. (Przykładem może być tu oferta Tableo.eu, jaką zobaczycie pod poniższym adresem: tableo.eu/tablice-kredowe). Siła magnetyzmu dodaje tablicy funkcjonalności, dzięki czemu sprawdza się ona nie tylko w szkole, czy innych placówkach edukacyjnych, ale w biurze, czy też nawet w domu. O wykorzystaniu jej na potrzeby domowe, czytajcie w kolejnym akapicie.

Tablice kredowe do domu?

 

Wasze dziecko panicznie boi się stania przed szkolną tablicą? Jest na to pewien sposób. Lęki trzeba oswajać, a najlepiej robić to na przyjaznym gruncie. Dlatego też warto nabyć tablicę do pokoju dziecięcego i razem z naszą pociechą ćwiczyć pisanie na niej. Pomoże mu to przełamać strach przed wywołaniem do tablicy, a także podszkolić się w trudnej sztuce kaligrafii. Tego rodzaju tablica „szkoleniowa” nie musi być duża. Może to być miniaturowa wersja tej znanej ze szkoły. Chodzi raczej o sam symbol, niż o konkretny model.

 

Innym zastosowaniem tablicy w domu jest jej zawieszenie w przedpokoju, bądź kuchni, gdzie domownicy mogą pisać na niej wiadomości do siebie, zostawiać różnego rodzaju przedmioty, doczepiane za pomocą magnesów, czy też po prostu rysować dla zabawy. Tablica taka może również stanowić rodzaj domowego organizera dla wszystkich domowników. Dobrym pomysłem będzie zawieszenie na niej planów lekcji, czy też innych harmonogramów. W przeciwieństwie do tablicy korkowe możemy po niej swobodnie pisać, a także używać magnesów, co jest niewątpliwie ogromnym plusem.

Gdzie jeszcze?

 

Szkoła i dom to nie jedyne miejsca, gdzie znajdziemy nasze tablice. Możemy spotkać je także w biurach, choć trzeba przyznać, że w ich wypadku częściej używane są tablice magnetyczne suchościeralne, czy też flipcharty magnetyczne, jakie są zdecydowanie lepiej przystosowane do warunków biurowych. Innym miejscem są restauracje, przed którymi kredowe potykacze pełnią rolę reklamy. Znajdziemy je również w ich wnętrzach, gdzie prezentują często menu danego lokalu.

 

Oczywiście wymienione przez nas funkcje to tylko mała część wielu możliwości jakie dają kredowe tablice. A Wy jak ich użyjecie?