Włosy zaczynają wypadać? Czas zadbać o swój wygląd!

Wypadanie włosów z pewnością nie jest niczym przyjemnym, tym bardziej, że bezpośrednio wpływa na to, jak się prezentujemy. A przecież, w bardzo wielu zawodach ten wygląd zewnętrzny ma ogromne znaczenie- niejednokrotnie mówi się, że jak cię widzą- tak cię piszą. Nasz wizerunek może więc być podstawą do budowania relacji opartych o zaufanie, czy też przekonanie o naszym profesjonalizmie i posiadanej wiedzy. Jak więc można sobie wyobrazić, rola wyglądu w biznesie jest szalenie istotna- jeśli więc pojawi się jakiś problem, chociażby z naszymi włosami- najlepiej od razu zacząć działać. Tak naprawdę, utrata włosów może dotyczyć zarówno kobiet jak i mężczyzn. Dlatego też konieczna jest diagnostyka przyczyny takiej sytuacji.

 

Co możemy zmienić w naszej pielęgnacji?

 

Bardzo często wypadanie włosów u mężczyzn może być spowodowane prowadzonym trybem życia: niewłaściwą dietą, używkami, alkoholem, przemęczeniem i stresem. W takim przypadku najlepiej popracować nad dobrym odżywianiem się i ewentualnie wzmocnić cebulki od wewnątrz stosują na przykład biotynę. Istotna może być też właściwa pielęgnacja. Aby przywrócić równowagę w obrębie skóry głowy, najlepiej jest stosować bardziej specjalistyczne preparaty, w które możemy się zaopatrzyć w aptece. Pamiętajmy również o tym, że często wypadanie włosów jest też spowodowane poprzez różne choroby, jakie dotyczą skóry głowy. Może to być łuszczyca, łupież, grzybica albo też łojotokowe zapalenie skóry głowy. Jeśli więc wypadaniu włosów towarzyszy swędzenie, a podczas drapania lub przeczesywania włosów palcami zauważymy jakąś wydzielinę, która zostaje nam pod paznokciami- konieczna jest wizyta u trychologa. W takim przypadku odpowiednia kuracja powinna zakończyć wszelkie problemy.

 

Przyczyna wypadania włosów może być jednak jeszcze inna. W przypadku mężczyzn możemy mieć do czynienia z działaniem hormonów, a konkretniej testosteronu, który ma to do siebie, że uszkadza cebulki włosowe. Jeszcze inną przyczyną mogą być czynniki genetyczne.