Własny biznes, to konieczność posiadania swoje strony www

Chęć prowadzenia własnego biznesu wiąże się z licznymi obowiązkami i formalnościami, jakich dopełnić musi młody przedsiębiorca, są także elementy prowadzenia każdego biznesu, których należy dopilnować jeszcze przed rozpoczęciem działalności gospodarczej, jednym z takich elementów jest posiadanie przez firmę własnej strony internetowej. Dla osób, które wcześniej nie miały do czynienia z tworzeniem stron internetowych przedstawiamy krok po kroku proces tworzenia firmowej strony internetowej.

  1. Adres www – każda strona internetowa funkcjonuje pod określonym adresem www, aby go posiadać firma musi wykupić domenę. Domena, czyli rzeczony adres www powinna kojarzyć się z profilem działalności firmy lub jak chce inna szkoła marketingowa, adresem domeny powinna być nazwa firmy, niekiedy zdarza się również, że to adres domeny staje się nazwą firmy.

  2. Serwer www – każda strona internetowa musi znajdować się fizycznie na jakimś komputerze, nie oznacza to bynajmniej, że firma musi kupować dodatkowy komputer – serwer i szukać dla niego miejsca w biurze, obecnie na rynku jest wiele firm, które oferują usługi hostingu, serwery VPS czy serwery dedykowane, dlatego też w drugim kroku, gdy firma posiada już domenę powinna zatroszczyć się o odpowiedni serwer, można to zrobić za pośrednictwem strony wer.pl/serwery-www.

  3. Budowa strony www – stworzenie strony www należy zlecić firmie, lub freelancerowi, który się tym zajmuje. Jest to bowiem konieczność napisania odpowiedniego kodu, lub też skorzystania z już dostępnych rozwiązań zwanych CMS -ami, albo innymi słowy systemami zarządzania treścią. Do najpopularniejszych CMS-ów należą: Joomla, WordPress, Drupal, ModX, Contao, Umbraco, Concrete 5 i Widu. Jeśli firma, która buduje nam stronę www oferuje użycie jednego z tych CMS0-ów cena powinna być niższa niż w przypadku tworzenia kodu strony od podstaw, należy także upewnić się, że zostanie ona dobrze zabezpieczone przed działaniami hackerskimi.

  4. Uzupełnienie treści strony www – warto także poprosić firmę, która tworzy stronę internetową, aby udostępniła ona łatwy w obsłudze edytor treści, który pozwoli właścicielowi strony na dokonywanie samodzielnych zmian, np. chcąc zaktualizować ceny w ofercie czy dodać nowe usługi, nie będzie konieczności płacenia za to specjalistycznym firmom, ale właściciel będzie mógł dokonać tego samodzielnie. Ważne jest, aby na każdej przewidziane podczas tworzenia strony www podstronie znalazł się tekst, w innym przypadku Google może ocenić stronę jako małowartościową i będzie pozycjonował ja nisko w wynikach wyszukiwania.

  5. Pozycjonowanie www – posiadanie strony to jedno, ale aby przynosiła ona zyski oraz zamierzone efekty musi również być wysoko w wynikach wyszukiwania, takie wysokie pozycje zapewniają usługi pozycjonowania www. Jest to proces w wyniku, którego strona trafia do pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania, ma to ogromne znaczenie, bowiem ja pokazują statystyki użytkownicy najczęściej odwiedzają właśnie strony z TOP10.