Czy wybór gotowego projektu domu nowoczesnego jest dobrym rozwiązaniem?

Inwestorzy zwracają coraz większą uwagę nie tylko na koszty budowy domu, ale także jego utrzymania. Rosnącym trendem staje się więc energooszczędność połączona z troską o stan środowiska naturalnego. Czy jednak planując budowę swojego wymarzonego domu warto brać pod uwagę wybór jednego z gotowych projektów domów energooszczędnych?

Gotowe projekty domów – fakty i mity

Budowa własnego domu jest bardzo kosztowną inwestycją i decyzją na wiele lat. Nic więc dziwnego, że inwestorzy chcą jak najlepiej dopasować plan budynku do swoich potrzeb, oczekiwań i pragnień. Z tego powodu przeważnie decydują się na zamówienie indywidualnego projektu domu u architekta, który tworzy go od postaw według podanych kryteriów.

Jest to jednak niezwykle kosztowny wybór, często także czasochłonny. Wiadomo, że przy budowie domu liczą się każde pieniądze, a każdy tydzień zwłoki może mieć znaczący wpływ na termin oddania gotowego budynku. Dlatego też inwestorzy chętnie decydują się na wybór jednego z gotowych projektów domów nowoczesnych. Są one zaplanowane jako bardzo funkcjonalne, przestronne i energooszczędne. Pracownia architektoniczna Domato.pl oferuje bogaty wybór projektów, dzięki czemu każdy znajdzie najbardziej dopasowany do swoich potrzeb.

Domy energooszczędne – gotowe projekty

Jeśli więc inwestor ceni sobie czas i pieniądze poświęcone nie tylko na samą budowę, ale także przygotowywania do niej, wybór jednego z gotowych projektów domów energooszczędnych będzie świetnym pomysłem. Uwzględniają one instalację pompy ciepła oraz kolektorów słonecznych, które pozwalają w naturalny sposób pozyskiwać niezbędną w każdym domu energię. Z kolei uwzględnienie systemu rekuperacji umożliwia zmniejszenie rachunków za ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym nawet o pięćdziesiąt procent, ponieważ ogrzewa ono świeże powietrze ciepłem powietrza wydalanego na zewnątrz domu.

Bryła budynku jest prosta z dwu- lub czterospadowym dachem bez okapu, dzięki czemu nie powstają mostki cieplne, przez które mogłoby uciekać ciepło. Taki dom jest również dużo prostszy i tańszy w budowie ze względu na mniejszą ilość materiałów i skrócony czas ich budowy. Te wszystkie innowacyjne rozwiązania sprawiają, że nowoczesny dom jest w kosztach budowy stosunkowo podobny do innych, jednak koszty jego utrzymania są dużo mniejsze ze względu na ich zastosowanie.

Szeroki wybór projektów domów nowoczesnych oferuje pracownia architektoniczna Domato.pl, które są ekologiczne, funkcjonalne i energooszczędne.